Így készül a tökéletes húsvéti főtt sonka!
Nincs húsvét főtt sonka nélkül!
Sonkát főzni gyerekjáték – a legtöbben ezt gondolják. Csakhogy sokszor az egyszerű feladatok során lehet a legkönnyebben elcsúszni. Ahogy minden ételnek, a főtt sonkának is megvannak a maga apró kis titkai, amelyekkel garantálható az a jól ismert ízélmény, amire az ünnepek alatt mindenki vágyik. Cikkünkben összeszedtük, hogy mire kell figyelni.
A legfontosabb: legyen jó az alapanyag!
Az eredeti főtt sonka nem kötözöttből és nem is gyorspácolt változatból készül, hanem füstölt sonkából, például sertés hátsócsülökből. Jó tudni, hogy bár szinte mindenki a húsos darabokat keresi, kimondottan jó, ha van a sonkán zsír és bőr is, így lesz igazán szaftos.
Jöhet a főzés!
Hozzávalók:
Elkészítés:
A sonkát előző este áztassuk be hideg vízbe.
Másnap öntsük le róla az áztatóvizet, majd friss vízben tegyük fel főni. Annyi víz legyen rajta, hogy ellepje a sonkát.
Ahhoz, hogy a sonka igazán ízletes legyen, a főzővizébe kerüljön hagyma, fokhagyma, bors és babérlevél is. Egy csülökhöz adjunk egy teáskanál fekete borsot, négy gerezd fokhagymát, két babérlevelet és egy vöröshagymát.
Amikor a víz forrásnak indul, vegyük alacsonyra a lángot, majd fedő alatt főzzük tovább. A főzési idő értelemszerűen a sonka súlyától függ, kilóként általában egy órát szoktak számolni.
Ha a villa vagy a hústű már könnyedén belemegy a sonkába, vegyük le a tűzről. Arra azonban mindenképp figyeljünk, hogy a főzővízben hagyjuk kihűlni.
A Húsház csapata kellemes húsvéti ünnepeket kíván Önnek!